Kui Teil on normaalne/probleemideta nahk siis oleks vaja pöörduda kosmeetiku poole 2x aastas kindlasti, kui vaheldub aastaaeg: kevad, sügis. Teeme näole sügavpuhastust ning hooldusprotseduuri valmistamaks naha ette vahetuvaks aastaajaks.

Kui Teil on probleemne, vananev, kuperoosne vms nahk siis vajab see pidevat hooldust ning puhastust ja raviprotseduure. Protseduuride tihedus ning valik sõltub probleemist ja selle tõsidusest.

Õnnestunud nahahooldus põhineb oma nahatüübi tundmisel ja oskusel nahka õigesti hooldada. Üldjuhul jagatakse nahatüübid järgmiselt: kuiv, normaalne, probleemne ja rasune.

Probleemne nahk vajab erilist tähelepanu!

Rasune, probleemne nahk

Probleemse naha all mõeldakse sagedamini rasusemat või aknelekalduvat nahka. Rasuse nahaga ei pea tingimata kaasuma vistrikud, kuid kindlasti on see oluline aknet soodustav faktor. Rohkes rasus hakkavad poorides paremini vohama aknet tekitavad bakterid, suureneb risk surnud naharakkude kokkukleepumiseks ja pooride ummistumiseks.

Kuidas hoida probleemset nahka särava, värske ja vistrikevabana

Rasuse naha korral on kõige olulisem takistada pooride ummistumist ja järgnevat akne kollete moodustumist.

Naha puhastamine

Teatavasti akne ei ole tingitud mustusest või vähesest naha puhastamisest, kuid liigse rasu ja surnud naharakkude eemaldamine aitab hoida poorid puhtana ja vähendada vistrike teket. Rasu vähendamisega väheneb ka peamine aknet põhjustavate bakterite toiteallikas.

Probleemse naha pesemisvahendid peavad efektiivselt eemaldama liigse rasu, higi ja mustuse nahapinnalt, samas säilitades nahka kaitsva lipiidkihi. Enamasti piisab naha pesemisest 1-2x/p; liigne naha puhastamine võib nahka kuivatada ja ärritada ning soodustada veelgi rasu tootmist.

Aknele kalduva naha puhastajatesse on mõnikord lisatud salitsüülhapet, glükoolhapet, benzoüülperoksiidi või antibakteriaalseid aineid, mis omavad kas põletiku -, bakteritevastast või komedoone lahustavat toimet. Salitsüülhape on rasvlahustuv ja seega võimeline edukalt tungima rasu sisaldavatesse pooridesse.
Mõnikord, eriti samaaegse paikse akne ravi korral, võivad tugevad medikamentoossed puhastajad nahka liigselt kuivatada, mistõttu on nende kasutamine siis näidustatud mõnel korral nädalas või vastavalt naha taluvusele.

Toonikud

Toonikud sisaldavad sageli alkoholi, mis võib nahka kuivatada ja ärritada. Eelistage alkoholivaba toonikut, eriti akne ravi ajal, mil nahk on tundlikum. Toonik kantakse nahale peale näo pesemist ja kuivatamist ning seda ei loputata maha.

Teadke, et varajane kosmeetikupoole pöördumine vähendab akne progresseerumise ja armistumise võimalust!

KUPEROOSA- Õhetus, mis ei kaunista naist

Kuperoosa on nahaprobleem, mida tuntakse ka teleangiektaasia nime all. Kuperoosa tekke põhjuseks on näo vereringe häired ning laienenud veresoonekesed on läbi naha nähtavad, need võivad kumada punetuse või punakate või sinakate peenikeste joontena. Kuperoosa esineb peamiselt naistel, kellel on kuiv, õrn ja õhuke nahk. See on meie kliimavööndi üks peamiseid naisi kimbutavatest nahahädadest.

Miks kuperoosa tekib? Kalduvus kuperoosale on enamasti pärilik, aga on ka teisi põhjuseid, mis kuperoosat tekitavad või selle ägedamaks muudavad. Suur mõju on siin ka ilmastikul – tuulel, päikesel ja pakasel, UV-kiirgusel, temperatuurimuutustel, sauna- ja suvekuumusel. Lisaks ilmastikule mõjutavad kuperoosa teket ka külmad/kuumad joogid, suitsetamine, alkohol ning ka vürtsikas toit. Samuti soodustab kuperoosa teket beebipillide võtmine, hormonaalsed muutused ning menopaus. Nahaprobleemi kulgu mõjutab ka vananemine, sest vananedes muutub nahk kuivemaks ja kaotab elastsuse.

Kuidas nahka kaitsta? Parim raviviis on ennetada probleeme ehk nahka kaitstes ja seda hooldades. Nahka tuleb kaitsta keskkonna saastatuse ning UV-kiirguse eest, valides selleks sobilikud tooted. Oluline on naha puhastamine ja niisutamine ning kindlasti ei tohiks päikese käes viibides ära unustada päikesekaitset sisaldavat päevakreemi või päikesekreemi ning talvel kasutada spetsiaalset talvekreemi. Kuperoossele nahale ei ole hea liigne saunakuumus, kui aga ei soovi leilist loobuda, tuleks paksu kihina peale kanda kreemjas ja niisutav mask või rasvane baaskreem. Ka suitsetamine, liigne päevitamine ja alkoholi tarbimine mõjuvad naha õrnadele kapillaaridele halvasti. Päike ja kuumus soosivad kapillaaride laienemist, seega tuleb päevitades näonahale kanda suurema kaitsefaktoriga päevituskreemi või nägu rätikuga katta.

Et kuperoosse naha hooldamine põhineb rohkem profülaktikal , naha kaitsmisel välismõjutuste eest , soovitan vältida naha puhastamisel alkoholi sisaldavaid tooteid ja teralisi koorimisvahendeid ning hõõrumist.

Vananev nahk

Organismi vananemine on keeruline protsess, mis toimub keha igas rakus.Naha vananemine on üldisema protsessinähtav tagajärg ning see on asjaolu, mida peavad mõistma nii kosmeetik kui ka tema klient. Teadlased ei ole tänaseks suutnud organismi vananemise protsessi lõpuni välja selgitada, Kuid selge on see, et see on tingitud rakutalitluse defektide kuhjumisest nii rakkudes kui rakuvahelistes struktuurides.

Vananemine on dünaamiline protsess, mille jooksul tekivad nahas teatud tekstuurilised muutused ning nõrgenevad funktsioonid. Nahk ei suuda enam efektiivselt vabaneda pigmendilaikudest, päiksekahjustustest ja tuhmist jumest, kiireneb kollageeni lagunemine ning ilmnevad kortsud, veresoonte (kapillaari) laiendid jm. tunnused.

Normaalne või seganahk

Normaalne nahk on nn täiuslik nahk. Kõik naha funktsioonid on tasakaalus, nahk on kaunis, pehme ja sile. Kahjuks on normaalne nahatüüp vaid 10 % täiskasvanutest. Seganahk on palju levinum nahatüüp. See koosneb normaalsetest, rasvastest ja kuivadest piirkondadest. Üldiselt on nn T-piirkond (otsmik, nina ja lõug) seganahaga inimesel rasune ja seal esineb ebapuhtusi. Muus osas on näonahk pigem kuiv või normaalne.

Normaalse naha hooldamiseks sobivad õrnatoimelised põhitooted, mis hoolitsevad naha niiskuse tasakaalu eest ja kaitsevad nahka ümbritsevate ärritajate eest. Seganahka peaks põhimõtteliselt hooldama paljude erinevate toodetega. Näo rasuseid osi rasusele nahale sobivate toodetega ja kuivi kohti üliniisutavate toodetega. Lihtsaim seganaha hooldamisviis on kasutada samu normaalsele nahale mõeldud põhitooteid. Lisaks võiks teha näo probleemsetele piirkondadele aeg-ajalt spetsiaalhooldust. Rasuse T-piirkonna rasueritust võib vaos hoida savimaskiga ja kuivi piirkondi hellitada niisutava maskiga või eriti toitva kreemiga.

Millal ei saa külastada kosmeetikut?

VASTUNÄIDUSTUSED:

  • Ägedad põletikulised ja allergilised nahahaigused
  • Kehatemperatuur üle 37
  • Alla 12. a lapsed
  • Väljendunud südamepuudulikkus, südamehaigused
  • Südamestimulaator
  • Raskekujuline suhkruhaigus
  • Pahaloomulised kasvajad
  • Epilepsia
  • Verehaigused
  • Nahapinnast kõrgemale ulatuvad sünnimärgid
  • Metallproteesidega inimesed
  • Herpes

 

Külasta minu kosmeetiku kabinetti ning teeme kindlaks Sinu nahatüübi ning seisundi, arutame läbi igapäevase nahahoolduse rutiinid ning tooted, peale diagnostika tegemist saad kaasa ka iluretsepti !

Sinu nahk on hindamatu vara , mis väärib parimat hooldust ja professionaalset lähenemist.