Miks kuperoosa tekib? Kalduvus kuperoosale on enamasti pärilik, aga on ka teisi põhjuseid, mis kuperoosat tekitavad või selle ägedamaks muudavad. Suur mõju on siin ka ilmastikul – tuulel, päikesel ja pakasel, UV-kiirgusel, temperatuurimuutustel, sauna- ja suvekuumusel. Lisaks ilmastikule mõjutavad kuperoosa teket ka külmad/kuumad joogid, suitsetamine, alkohol ning ka vürtsikas toit. Samuti soodustab kuperoosa teket beebipillide võtmine, hormonaalsed muutused ning menopaus. Nahaprobleemi kulgu mõjutab ka vananemine, sest vananedes muutub nahk kuivemaks ja kaotab elastsuse.
Kuidas nahka kaitsta? Parim raviviis on ennetada probleeme ehk nahka kaitstes ja seda hooldades. Nahka tuleb kaitsta keskkonna saastatuse ning UV-kiirguse eest, valides selleks sobilikud tooted. Oluline on naha puhastamine ja niisutamine ning kindlasti ei tohiks päikese käes viibides ära unustada päikesekaitset sisaldavat päevakreemi või päikesekreemi ning talvel kasutada spetsiaalset talvekreemi. Kuperoossele nahale ei ole hea liigne saunakuumus, kui aga ei soovi leilist loobuda, tuleks paksu kihina peale kanda kreemjas ja niisutav mask või rasvane baaskreem. Ka suitsetamine, liigne päevitamine ja alkoholi tarbimine mõjuvad naha õrnadele kapillaaridele halvasti. Päike ja kuumus soosivad kapillaaride laienemist, seega tuleb päevitades näonahale kanda suurema kaitsefaktoriga päevituskreemi või nägu rätikuga katta.
Et kuperoosse naha hooldamine põhineb rohkem profülaktikal , naha kaitsmisel välismõjutuste eest , soovitan vältida naha puhastamisel alkoholi sisaldavaid tooteid ja teralisi koorimisvahendeid ning hõõrumist.